Aby postawić zakład u bukmachera w pierwszej kolejności należy wybrać takiego bukmachera, który w największym stopniu będzie nam odpowiadał. W następnej kolejności należy wybrać dyscyplinę sportową, w której orientujemy się najbardziej. Obstawiając w internecie należy kliknąć na kursy, robiąc to możemy dodać dane wydarzenie do kuponu. Następnie należy zaznaczyć, jaką kwotę chcemy położyć za zakład i wybrać jego rodzaj. W następnej kolejności obliczamy potencjalną wypłatę. Należy pamiętać, iż firmy bukmacherskie muszą posiadać wymaganą licencję, która jest wydawana przez Ministerstwo Finansów. Aczkolwiek nadal zdarza się tak, że wiele firm świadczy swoje usługi bez wymaganej licencji. Z usług takich przedsiębiorstw nie należy korzystać. Korzystając z możliwości obstawiania zakładów w internecie należy pamiętać również o tym, że firmy dają możliwość swoim graczom udział w zakładach live. 

jak dobrze obstawiać mecze u bukmachera
Jak poprawnie obstawiać mecze w zakładach bukmacherskich?

Polski bukmacher BetFan

Betfan to nowa firma bukmacherska w Polsce, która posiada ekskluzywną ofertę bonusu dla nowych klientów w postaci 3000 złotych, oraz darmowy zakład 100 PLN jeśli podczas zakładania konta na stronie www.betfan.pl wpiszemy kod promocyjny „BETFAN„.. Każdy wypłata następuje w ciągu 15 minut. Firma ma do zaoferowania również ciekawe promocje. Polski bukmacher Betfan działa legalnie, gdyż od 2018 roku posiada odpowiednią licencję Ministerstwa Finansów na udzielanie zakładów wzajemnych przez internet. Bukmacher Betfan doskonale nadaje się dla początkujących graczy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z zakładami sportowymi. 

Nowy legalny bukmacher eWinner

Jest to kolejny legalny bukmacher, który mimo tego, że jest nową firmą, to prężnie się rozwija. Bukmacher eWinner oferuje dla nowych klientów zakład bez ryzyka o wysokości 170 złotych. Aczkolwiek należy pamiętać, że zakład taki ma miejsce dopiero wtedy, gdy rzeczywiście zagra się za taką kwotę. Bowiem w przypadku obstawienia zakładu mniejszego niż 170 złotych, bukmacher eWinner zwróci na konto maksymalnie 150 złotych. Firma oferuje swoim klientom także bonus 100% od drugiego depozytu. 

Ci dwaj bukmacherzy to tylko przykład, gdzie można obstawiać mecze w internecie, takich legalnych bukmacherów w Polsce mamy na szczęście więcej, wszystko zależy od naszych preferencji. Niektórzy gracze wolą żeby bukmacher oferował wyższe bonusy, a inni wolą niższą marże bukmachera itp. Najlepsi bukmacherzy w Polsce mają w swojej ofercie mnóstwo zalet, aplikacje mobilne, wysokie kursy czy bonusy bez depozytów. Każdy może wybrać sobie bukmachera jakiego chce.

sts kod promocyjny na bonus
Darmowy bonus w STS – Kod promocyjny BETONLINE

Czym jest pewniak i surebet?

Pewniak jest to zakład bukmacherski, który ma bardzo duże szanse na powodzenie. Aczkolwiek nie gwarantuje 100% szansy na powodzenie, jak surebet. Surebet bowiem jest to kupon gwarantujący pewną wygraną. Surebety gwarantują zysk bez względu na końcowy wynik meczu. Jest to możliwe dzięki zróżnicowanej ofercie kursowej na jedno zdarzenie wśród różnych legalnych firm bukmacherskich w Polsce, z licencją Ministerstwa Finansów. Należy zaznaczyć, że surebety nie są częstym i powszechnym zjawiskiem. Z tego też względu należy poświęcić trochę czasu, aby odnaleźć odpowiednią kombinację kursów bukmacherskich. 

Czym jest limit bukmachera?

Limit bukmachera jest to ograniczenie stawki, jaką dany gracz może wnieść na dane spotkanie. W większości przypadków limity otrzymuje się, gdy wygrywa się spore sumy na zakładach w sportach niszowych, na przykład takich jak żużel czy e-sport.

Najlepsi bukmacherzy w Polsce jak STS czy Fortuna również limitują graczy, którzy za często bukmachera ogrywają, nie jest to oczywiście po myśli zakładów bukmacherskich dlatego zamiast zamykać im konta wolą ograniczyć stawkę na kuponach limitując je.

Czym jest late ticket?

Late ticket jest to zakład postawiony po roztrzygnięciu jakiegoś zdarzenia lub już po innych zdarzeniu, które znacząco wpływa na kursy. Late ticket można postawić, jeżeli bukmacher przez chwilę nieuwagi zapomniał zablokować kurs, bądź korzysta z opóźnionej transmisji. 

betclic polska bonus online
Legalny bukmacher Betclic Polska – Kod promocyjny na bonus cashback

Jakie są najczęstsze błędy popełniane przez graczy?

Błędów można wyliczać wiele, aczkolwiek do najpopularniejszych należy zaliczyć przede wszystkim:

  • marzenia o natychmiastowych, wielkich wygranych
  • tak zwane „taśmy”, czyli obstawianie zakładów akumulowanych z dużą ilością spotkań
  • typowanie wyłącznie faworytów
  • wybieranie wyłącznie niskich kursów
  • porywczość
  • chaotyczność gry
  • brak wiedzy teoretycznej
  • wybieranie wielu dyscyplin, zamian skupienie się na jednej
  • włączone emocje
  • brak planu

Czym jest under / over?

Under jest to granie zakładu, w którym stawia się na to, że padnie mniej bramek, niż wystawiona przez bukmacherów linia. Dla przykładu zakład under 2.5 bramki oznacza nic innego jak to, że każdy wynik spotkania, w którym padło mniej niż dwie bramki, wygrywa.

Z kolei over to odwrotny zakład niż under, czyli obstawiamy większą ilość bramek, np ponad 2 strzelone, wtedy zakład wyglada over 2.5 bramki.

Czym jest ziemniak?

Ziemniak jest to popularne określenie bukmachera stacjonarnego. Aby móc zagrać u „ziemniaka” trzeba udać się do naziemnego zakładu bukmacherskiego. Obstawianie na żywo w zakładach stacjonarnych jest możliwe ale dużo mniej skuteczne niż mielibyśmy obstawiać je online.

Co oznacza 3 za 3?

3 za 3 oznacza czują obserwację spotkań pewnych drużyn, która może doprowadzić do wniosku, iż w sposób celowy, bądź przypadkowy, pewne drużyny w lidze dzielą się punktami. 

polski bukmacher betfan bonus
Legalny bukmacher Betfan – Kod promocyjny na bonus bez ryzyka

Czym jest tasiemiec?

Tasiemiec jest to popularne określenie kuponów bukmacherskich, które mają ponad 10 różnych typów w kuponie. „Taśma” to skrócona nazwa „tasiemca”, zwykle taki sposób obstawiania kończy się przegraną, gdyż prawdopodobieństwo wygranej jest proporcjonalnie mniejsze.

O czym należy pamiętać podczas zakładów bukmacherskich?

Należy pamiętać przede wszystkim o tym, aby nie obstawiać tych samych zdarzeń, ale na innych kuponach. Gdyż szansa na wygraną będzie zniokoma. W następnej kolejności należy pamiętać, że niski kurs wcale nie musi oznaczać gwarantowanej wygranej, wręcz przeciwnie. Mając to na uwadze należy obstawiać zakład wyłącznie z własną strategią. Nie należy również sugerować się opiniami innych graczy na forach internetowych, gdyż bardzo często można znaleźć tam mylne informacje – w końcu każdy chce wygrać. Trzeba także unikać zakładów, które wydają nam się zbyt podstępne.

Nie należy również typować drużyn, kierując się sympatią, warto spojrzeć sceptycznym okiem, bo w końcu chodzi tutaj o pieniądze. Z kolei, jeżeli trafiła nam się przegrana, to nie należy odgrywać się za wszelką ceną, ponieważ działając pod wpływem impulsu łatwo można stracić większą sumę pieniędzy. Wiele osób przez takie działanie popadło w uzależnienie od hazardu, ponieważ nie ukrywając, zakłady bukmacherskie również są pewną formą hazardu, która może gracza uzależnić. 

Na czym polegają spadki kursowe?

Spadki kursowe polegają na sztucznym zamieszaniu na rynku bukmacherskim, które wywoływane jest tuż przed rozpoczęciem danego spotkania. Gracze specjalnie wykupują niskie notowania danej drużyny, aby wywołać zamieszanie w głowach innych grających osób. Aczkolwiek trzeba zaznaczyć, iż bukmacherzy posiadają bardzo dobrych analityków, którzy są w stanie odpowiednio dobrać kurs. Spadki kursowe odgrywają istotną rolę w typowaniu.

W internecie można znaleźć wiele stron internetowych o tej tematyce i w praktyce wygląda to tak, że dla każdego bukmachera ilustrowany jest wykres dotyczący spadków kursowych. Aby w sposób rzetelny przeanalizować spadki kursowe potrzeba wiele czasu i doświadczenia, a z tym mają niestety największy problem początkowi gracze. Nie są oni w stanie od razu przewidzieć nadchodzącego trendu. 

Poprzedni artykułProgresja na remisy – jak obstawiać?
Następny artykułPZbuk to dobry czy słaby bukmacher online?
Najlepszy bukmacher internetowy w Polsce to taki, który daje graczom najciekawsze promocje i darmowe bonusy, najwyższe kursy i niską marżę bukmachera. STS, Fortuna i Betclic to obecnie najbardziej popularni bukmacherzy w internecie 2020.