Obstawianie meczów przez telefon to prawdziwy hit ostatnich lat. Szacuje się, że więcej graczy korzysta z tego sposobu, niż z tradycyjnego obstawiania przy użyciu komputera i strony internetowej. Trudno się dziwić. Jest to ogromne ułatwienie, a jak wiadomo każdy lubi wygodę. Obecnie niemalże każdy bukmacher pozwala na obstawianie zakładów przez telefon. Jakie są zalety korzystania z aplikacji mobilnych i jak obstawiać z telefonu lub tabletu?

obstawianie wyników meczy na telefonie
Jak obstawiać wyniki meczów na telefonie?

Aplikacja mobilna i jej historia – zakłady bukmacherskie

Na początku zakłady bukmacherskie można było obstawiać jedynie na stadionie lub w innym miejscu, gdzie toczyły się rozgrywki sportowe. Później zaczęto tworzyć specjalne lokale, w których każdy pełnoletni obywatel mógł obstawić to, co aktualnie działo się w sporcie. Pomysł ten bardzo szybko chwycił, ale w dalszym ciągu typowaniem mogły zajmować się jedynie osoby mieszkające w dużych miastach. Niemalże niemożliwe było przyciągnięcie klienta zamieszkującego wsie i małe miasteczka. Wszystko zmieniło się wraz z upowszechnieniem się internetu.

Najlepsi bukmacherzy zaczęli rezygnować ze standardowych punktów i zaczęli przenosić swoją działalność do sieci. Tylko nieliczni są w stanie pozwolić sobie na utrzymywanie strony internetowej i punktów naziemnych. W tym momencie dostęp do typowania miał już każdy pełnoletni użytkownik internetu. Bukmacherzy nie spoczęli jednakże na laurach i niedługo później zaproponowali kolejne rozwiązanie. Obstawianie zakładów przez telefon miało być odpowiedzią na styl życia młodych ludzi, którzy rzadko kiedy wiążą się z jednym miejscem, a bardziej skupiają się na podróżach i poznawaniu świata. Osoby takie nie rozstają się ze swoimi smartfonami, dlatego też rozwój aplikacji mobilnych stał się priorytetem dla wielu bukmacherów jak Totolotek czy Betfan. 

Na początku zaproponowano użytkownikom korzystanie ze specjalnie przystosowanych pod urządzenia mobilne wersji stron internetowych. Niestety, ale nie było to zbyt praktyczne, więc zdecydowano się pójść o krok dalej i stworzyć specjalne aplikacje, które pozwalały na to samo, a nawet więcej niż zwykłe strony internetowe.

polski bukmacher betfan bonus
Legalny bukmacher Betfan – Kod promocyjny na bonus bez ryzyka

Aplikacja bukmacherska kontra mobilna wersja strony

Dlaczego aplikacje mobilne są lepsze niż zwykłe mobilne wersje strony? Z pozoru jest to to samo, ale w rzeczywistości jedno i drugie to tak jakby dwie różne usługi. Wersja mobilna strony to po prostu specjalna odmiana normalnej witryny, która wyświetla się dobrze na urządzeniach o mniejszych rozdzielczościach. Na początku Betfan miał tylko taką wersję na telefony. Nie ma tu mowy o żadnych dodatkowych funkcjach, a zdarza się, że nie można też skorzystać z pewnych funkcjonalności znanych z normalnej wersji strony.

Aplikacje mobilne do typowania wyników meczy to specjalne programy, które pobiera się na swój tablet lub telefon i za ich pomocą korzysta z usług bukmachera. Bardzo często wyposażone są one w dodatkowe funkcje jak np. powiadomienia po strzeleniu bramki lub zamknięciu kuponu, co znacznie ułatwia i zwiększa przyjemność z obstawiania. 

sts kod promocyjny na bonus
Darmowy bonus w STS – Kod promocyjny BETONLINE

Aplikacje bukmacherskie najlepszych bukmacherów

Fortuna to bukmacher z najlepszą aplikacją mobilną. Widać, że w program włożono wiele serca, pracy i pieniędzy. Korzystanie z aplikacji Fortuny jest bardzo przyjemne, gdyż mamy do dyspozycji pełną ofertę bukmachera, a także sporo dodatkowych funkcjonalności. Na wyróżnienie zasługują także mobilne bonusy bukmacherskie, które co prawda nie pojawiają się zbyt często, ale za to są bardzo atrakcyjne. Aplikacja mobilna pozwala także na oglądanie transmisji meczów na żywo, co nie jest standardem wśród innych bukmacherów. 

Aplikacja mobilna STS to również prawdziwy hit. Korzysta się z niej bardzo dobrze, obstawianie nie sprawia problemu, a całość jest naprawdę dopracowana. Bez żadnych trudności przelejemy fundusze na konto i wypłacimy pieniądze, a także podejrzymy szczegółowe statystyki drużyn.

Równie ciekawą aplikacją może pochwalić się Totalbet. Co prawda jest to najmniej polecany z tej trójki przez nas bukmacher, ale warto się zarejestrować, chociażby po to, by samemu przetestować aplikację mobilną, która naprawdę daje radę. Wybór wśród legalnych bukmacherów, którzy posiadają swoją aplikację do typowania wyników meczy jest bardzo duży, jest w czym wybierać.

Poprzedni artykułCzy obstawianie meczów u bukmachera jest w Polsce legalne?
Następny artykułJak grać w zakłady bukmacherskie online?
Najlepszy bukmacher internetowy w Polsce to taki, który daje graczom najciekawsze promocje i darmowe bonusy, najwyższe kursy i niską marżę bukmachera. STS, Fortuna i Betclic to obecnie najbardziej popularni bukmacherzy w internecie 2020.