Eksperci od obstawiania na żywo zarabiają naprawdę bardzo dobre pieniądze w legalnie działających zakładach bukmacherskich. Trzeba bowiem wiedzieć, że tego typu firmy hazardowe udostępniają taką możliwość swoim użytkownikom. Można zatem typować wydarzenia sportowe nie tylko przed ich rozpoczęciem, ale również w trakcie ich trwania. Gra na żywo jest specyficzna. Bardzo mocno różni się od typowania spotkań przed pierwszym gwizdkiem. Dlaczego warto chociaż spróbować tego wariantu? Czym charakteryzuje się taka forma obstawiania? Jak efektywnie grać w trybie live?

obstawianie na żywo
Czy obstawianie meczów na żywo jest opłacalne?

Dlaczego warto grać live?

Aktualnie dużo osób korzysta z takiej formy. Dlaczego? Czy takie osoby podejmują dobrą decyzję wybierając coś takiego? To dobre rozwiązanie pod wieloma względami. Każdy hazardzista musi wiedzieć, że obecnie grać w trybie na żywo można na kilka sposobów. Choćby w zaciszu swojego domu albo mieszkania. Do tego potrzebny jest komputer stacjonarny, laptop, telefon itp. Wyboru na pewno nie brakuje. Ważne jest również dobre połączenie z internetem. Grać live można również w punktach stacjonarnych. Taty hazardziści są zazwyczaj przyjmowani poza kolejką, ponieważ decyzje muszą być podejmowane błyskawicznie. Jak to odbywa się w praktyce?

Jeśli gracz ma coś interesującego na oku, to podchodzi do obsługi. Podaje numer, a następnie otrzymuje kupon potwierdzający zawarcie zakładu. Granie tym sposobem może być bardzo dochodowe. Stosunkowo szybko można zarobić bardzo dużo gotówki. Weźmy pod uwagę mecze piłki nożnej. Jeśli ktoś wytypuje triumfatora całego spotkania, to musi czekać minimum 90 minut plus czas doliczony, aby odebrać wygraną. W grze live można obstawić np. to, kto będzie lepszy w przedziale czasowym od 15 do 30 minuty. Jeśli uda Wam się dobrze przewidzieć rozstrzygnięcie, to szybko zdobędziecie gotówkę.

sts kod promocyjny na bonus
Darmowy bonus w STS – Kod promocyjny BETONLINE

Kursy bukmacherskie zmieniają się bardzo szybko

Gra w trybie live, jak już pisaliśmy wcześniej, jest wyjątkowo specyficzna. Na pewno nie jest ona dla każdego. Kursy bukmacherskie tutaj zmieniają się bardzo szybko, na przykład w Fortunie potrafią zmieniać się co minutę. Załóżmy, że kurs na zwycięstwo gospodarzy, w meczu piłki nożnej, przed rozpoczęciem spotkania wynosił 2.00. Z każdą kolejną minutą będzie on się nieco podnosił, jeśli będzie utrzymywał się wynik bezbramkowy. Jeśli rywale strzelą gola, to wtedy zmiana będzie bardzo drastyczna. Jeszcze szybciej zmieniają się kursy w sportach, gdzie zdobywa się stosunkowo dużo punktów.

Chodzi nam np. o mecze koszykówki, siatkówki itp. Tam po kilku minutach aktualny kurs może być zdecydowanie inny w porównaniu do kursu wyjściowego. Jeśli ktoś chce skutecznie grać w tym trybie, to musi uważnie obserwować konkretne mecze i błyskawicznie podejmować decyzje, ponieważ może okazać się tak, że za kilkadziesiąt sekund kurs będzie już zdecydowanie słabszy. Typowanie rozstrzygnięć przed rozpoczęciem wydarzeń sportowych to gra zdecydowanie bardziej spokojna. Tutaj poziom emocji jest znacznie wyższy. To bez wątpienia sposób dla ludzi, którzy potrafią typować pod presją czasu.

polski bukmacher betfan bonus
Legalny bukmacher Betfan – Kod promocyjny na bonus bez ryzyka

Kiedy kursy na żywo są zamykane?

Są też sytuacje, kiedy kursy na konkretne zakłady są całkowicie wycofane z oferty. Czasowo albo na stałe. Kiedy taka sytuacja ma miejsce? W meczach piłki nożnej kursy mogą zostać wycofywane, jeśli np. gospodarze mają rzut wolny w okolicach pola karnego rywali. Gdy do piłki podchodzi ekspert od tego typu stałych fragmentów gry, to jest stosunkowo duże prawdopodobieństwo, że bramkarz przeciwników będzie w opałach. Ewentualny gol mógłby znacząco zmienić szanse ekip na wygraną. Bukmacherzy często zatem wycofują kursy na moment wykonania rzutu wolnego. Jeśli wynik meczu się nie zmienił, to takie kursy dość szybko wracają i mają podobne parametry.

Jeśli natomiast gracz strzelił gola, to wtedy można oczekiwać, że kursy będą diametralnie inne. Kursy są wycofywane również, kiedy ma miejsce rzut karny lub została strzelona bramka. Wtedy bukmacherzy potrzebują trochę czasu, aby na nowo oszacować szansę danej ekipy na zwycięstwo, remis, porażkę itp. Jeśli chodzi np. o siatkówkę, to kursy na triumfatora meczu albo seta są wycofywane, jeśli jedna drużyna osiągnie np. kilka punktów przewagi. Dlatego właśnie mówi się, że gra na żywo wymaga błyskawicznego podejmowania decyzji.

Jak skutecznie obstawiać na żywo u bukmachera?

Zainteresowała was taka opcja? Chcecie niedługo spróbować zagrać sobie na żywo? Co robić, aby mieć szansę na regularne wygrywanie w legalnych bukmacherach? Napisaliśmy, że grać na żywo można w swoim domu lub mieszkaniu, a także w punktach stacjonarnych. Wydaje nam się, że ta druga opcja jest o wiele lepsza. Po prostu łatwiej skupić się i szybciej można zagrać konkretny zakład. Nie każdy bowiem rozumie, że tacy hazardziści powinni być przyjmowani poza kolejką.

Może być też taka sytuacja, że ktoś z obsługi zrobił sobie przerwę na toaletę lub na papierosa i nie ma go na stanowisku. Wtedy okazja na trafienie wysokiego kursu może zostać bezpowrotnie stracona. Lepiej zatem grać w swoim domu lub mieszkaniu. Trzeba zaopatrzyć się w porządny sprzęt. Dobry komputer lub telefon są na wagę złota. Tak samo, jak bezawaryjne łącze internetowe.

Poprzedni artykułBukmacher Fortuna to najlepszy legalny bukmacher w Polsce?
Następny artykułTotalbet oferta zakładów, bonusy i promocje
Najlepszy bukmacher internetowy w Polsce to taki, który daje graczom najciekawsze promocje i darmowe bonusy, najwyższe kursy i niską marżę bukmachera. STS, Fortuna i Betclic to obecnie najbardziej popularni bukmacherzy w internecie 2020.