Kto z Was jeszcze nie słyszał o bukmacherze PZBuk? Zapewne znajdzie się wiele takich osób, gdyż jak na razie spółka ta nie promuje się w jakiś większy sposób. Ot kilka reklam przy starcie bukmachera, który okazał się nieco mniej spektakularny, niż się spodziewaliśmy i nie zachęcił aż tak dużej liczby graczy. Czy teraz jest już lepiej, czy może dalej mamy do czynienia z niezbyt zachęcającą ofertą PZBuk?

pzbuk dobry bukmacher
Legalny bukmacher PZbuk – warto tam obstawiać mecze?

Podstawowe informacje o bukmacherze PZbuk

PZBuk otrzymał zezwolenie na organizowanie zakładów bukmacherskich 28 czerwca 2018 roku. 12 października natomiast wszystko ruszyło i można było rozpocząć obstawianie. Start bukmachera PZBuk dla wielu był ogromnym rozczarowaniem. Dostaliśmy bonus startowy w postaci freebetu o wartości 50 złotych, a w dodatku nie można było w żaden sposób podejrzeć oferty bez rejestracji. Masę osób rezygnowało z założenia konta od razu po zobaczeniu przeciętnego designu strony. Nie da się ukryć, że nie o to chyba chodziło założycielom PZBuka.

Niestety, ale osoby odpowiedzialne za marketing i PR w ogóle się tu nie popisały. Jeśli kto chce przyciągnąć nowego klienta, nie powinien oferować mu najmniejszej promocji powitalnej na rynku. Takie rzeczy działają tylko w bajkach. No, ale dobra. Pora skończyć pastwienie się nad tym bukmacherem sprzed kilkunastu miesięcy, a czas zacząć analizować to, jak wygląda aktualnie. Musimy przyznać, że trochę się zmieniło, ale w dalszym ciągu ciężko powiedzieć, by sytuacja uległa poprawie. No to zapraszamy na recenzję.

sts kod promocyjny na bonus
Darmowy bonus w STS – Kod promocyjny BETONLINE

Strona internetowa PZBuk

Strona internetowa www.pzbuk.pl w dalszym ciągu wygląda przeciętnie. Na samym początku widoczna była tylko strona główna bukmachera, bez możliwości podejrzenia tego, co w ofercie. Obecnie taka możliwość już istnieje, ale dalej nie poprawia to ogólnej sytuacji. Od samego rozpoczęcia było widać, że bukmacher próbuje stylizować się na lata PRL-u. Strona utrzymana w biało-czerwonej kolorystyce, liczne grafiki przypominające te, z tego okresu. Wszystko fajnie i ładnie, ale niestety problem leży w tym, że całość została wykonana na tyle niechlujnie, że aż nieprzyjemnie się na to patrzy, w porównaniu do Betfan to niestety PZbuk wypada kiepsko. Internauta w XXI wieku przyzwyczajony jest do nieco ładniejszych designów, a kiepsko wykonana strona może prowadzić do podejrzeń, że być może ktoś próbuje go oszukać. 

Aplikacja mobilna PZBuk

Aplikacja mobilna PZBuk również utrzymana jest w PRL-owskim tonie. Tutaj jednak wygląda to dużo lepiej i przyjemniej. Nie ma paskudnych i kanciastych okienek, czy też niepotrzebnych dodatków. Niestety, z aplikacji ucieszą się tylko właściciele urządzeń z systemem Android. Posiadacze telefonów i tabletów firmy Apple na razie nie otrzymali odpowiedniej wersji programu dla siebie, dlatego w rankingu bukmacherów PZbuk wypada o punkt niżej. Mogą oni skorzystać z mobilnej wersji strony internetowej PZBuk, ale jak wiadomo, to nie to samo. Wróćmy jednak do posiadaczy telefonów z Androidem. Ci mogą bez problemu skorzystać z aplikacji, ale mogą ich czekać trudności przy jej instalacji. Niestety, ale polityka Google zabrania umieszczania aplikacji promujących hazard na swoim sklepie, dlatego też musimy ją pobrać bezpośrednio ze strony bukmachera. 

betclic polska bonus online
Legalny bukmacher Betclic Polska – Kod promocyjny na bonus cashback

Rejestracja w PZBuk

W tym zakresie akurat wiele się poprawiło. Całkiem niedawno bukmacher wprowadził możliwość założenia konta bez potrzeby wysyłania skanu dowodu osobistego. Wystarczy tylko wypełnić odpowiednio formularz i wpisać w niego podstawowe dane dotyczące naszej osoby i już możemy logować się, wpłacać i obstawiać. Pamiętajmy jednak o tym, że to, że nie musimy przesyłać skanu dowodu przy rejestracji, nie oznacza wcale, że jesteśmy z tego całkowicie zwolnieni. Nasze konto dostaje status tymczasowego i pozwala wykonywać transakcje w bardzo ograniczonej skali. Nie możemy np.wpłacić więcej niż 5 tysięcy złotych, a także na jednym kuponie nie możemy wygrać więcej niż 2280 złotych. Nie to jednak jest najgorsze. Bez potwierdzenia tożsamości nie możemy wypłacić pieniędzy z naszego konta. Warto zdecydować się na przesłanie skanu jak najszybciej, po to, by w krytycznym momencie nie musieć czekać na potrzebne nam pieniądze. 

Oferta zakładów PZBuk

PZBuk oferuje nam do obstawienia około 30 różnych dyscyplin sportowych. Nie jest to liczba zła, ale też ciężko nazwać to rekordem w branży, gdyż Fortuna ma tego o połowę więcej. Bez problemu obstawimy tu także zakłady na żywo, ale jeśli kto szuka transmisji, to z pewnością będzie bardzo rozczarowany. Jedynym wyjątkiem są mecze NBA. Pracownicy bukmachera mówią jednak, że takowe pojawią się już niedługo, a na razie możemy skorzystać z trackera, a także rozbudowanych statystyk dotyczących każdego spotkania. Marża w PZBuk to około 5-6%, co stawia tego bukmachera w górnej części tabeli w tej kategorii. Jest to jednak dużo gorzej niż w przypadku najbardziej popularnych polskich bukmacherów.  Minimalna stawka za kupon wynosi 1 złoty.

Promocje i bonusy w PZBuk

Bukmacher PZBuk nigdy nie słynął z atrakcyjnych promocji. Przyjrzyjmy się, w jaki sposób próbuje zachęcić nowych graczy do skorzystania ze swoich usług. 

Promocja powitalna to jeden bonus, w postaci podwojenia pierwszego depozytu do kwoty 500 złotych. Jest to obecnie druga z najmniejszych tego typu promocji w naszym kraju, co naprawdę źle świadczy o tym bukmacherze. Niemalże każdy legalny bukmacher oferuje nam także coś więcej, a tymczasem PZBuk zatrzymał się na swoich pięciuset złotych i czeka nie wiadomo na co. No nic. To i tak lepiej niż pierwsza promocja tego bukmachera, którą był freebet o wartości 50 złotych. 

Minimalna kwota wpłaty, która uprania nas do zdobycia tego bonusu to 100 złotych. Pamiętajmy też, że musimy mieć zweryfikowany numer telefonu, gdyż w innym przypadku nie dostaniemy naszych pieniędzy. 

Jeśli chodzi o warunki obrotu, to zanim wypłacimy otrzymane w ten sposób pieniądze, musimy je wpierw pięciokrotnie obrócić na kuponach z wieloma zdarzeniami, o kursie minimalnym 2.00. Dużym minusem jest to, że bukmacher wymaga od nas obrócenia kwotą depozytu i bonusu, co przy maksymalnym wykorzystaniu promocji daje nam aż 5000 złotych. Na spełnienie warunków promocji mamy 60 dni, co nieco ratuje całą sytuację.

O ile promocja powitalna nie robi wrażenia, tak z pozostałymi jest w sumie jeszcze gorzej. Przyjrzyjcie się im bliżej i sami wyraźcie opinię.

Kombodoładoanie to promocja polegająca na obstawieniu kuponu z większą ilością spotkań, w zamian za zwiększony mnożnik wygranej. Dodatkowe pieniądze dostajemy już przy jednym meczu na kuponie (1%), a przy 11 i więcej spotkaniach dostaniemy dodatkowe 15% do wygranej. Liczba lig łapiących się do promocji jest niestety mocno ograniczona. 

Komborakieta to wariacja na temat kombodoładowania, oferująca możliwość otrzymania dodatkowych 30% wygranej pod warunkiem, że obstawimy 11 meczów tenisa.

Happy Hour to specjalna promocja, która pojawia się raz na jakiś czas. W jej trakcie możemy otrzymać dodatkowe 20% od depozytu aż do kwoty 1000 złotych.

Sklep gracza to miejsce, w którym każdy typer korzystający z PZBuk może wymienić zdobyte podczas obstawiania punkty na nagrody rzeczowe, freebety oraz mnożniki kuponów i bilety na mecze. 

Oferta promocyjna PZBuk prezentuje się w naszej opinii nad wyraz słabo.

Jeśli chcecie zarejestrować się u tego bukmachera, przemyślcie to wcześniej dwukrotnie. Na polskim rynku istnieje wiele dużo lepszych spółek. 

Poprzedni artykułJak postawić zakład u bukmachera? Poradnik dla graczy
Następny artykułTotolotek oferta zakładów, bonusy i promocje 2020
Najlepszy bukmacher internetowy w Polsce to taki, który daje graczom najciekawsze promocje i darmowe bonusy, najwyższe kursy i niską marżę bukmachera. STS, Fortuna i Betclic to obecnie najbardziej popularni bukmacherzy w internecie 2020.