Typowanie piłki nożnej u polskich bukmacherów każdy kojarzy przede wszystkim ze wskazywaniem na wynik meczu – zwycięski dla którejś z drużyn bądź też remisowy. Tymczasem większość polskich bukmacherów pozwala na znacznie więcej, oferując różne rynki bukmacherskie. Czym one tak właściwie są, jakie są ich rodzaje i u którego bukmachera można znaleźć ich najwięcej? To wszystko opiszemy w naszym poradniku.

piłka nożna rynki bukmacherskie
Jakie są popularne rynki bukmacherskie na piłkę nożną?

Czym są rynki bukmacherskie?

Rynki bukmacherskie, zwane również rodzajami zakładów czy opcjami bukmacherskimi, są tak właściwie rzeczami, na które możemy postawić w wybranym przez nas spotkaniu. W przypadku piłki nożnej może to być zwycięzca spotkania, remis w meczu, ale też chociażby strzelec kolejnej bramki czy suma bramek, jakie padną w całym spotkaniu (lub pierwszej jego połowie). Im lepszy bukmacher, tym więcej rynków na piłkę nożną udostępnia – jeżeli więc chcemy typować mniej schematycznie, postawmy na usługi tego rzeczywiście 

Przegląd najpopularniejszych rynków bukmacherskich na piłkę nożną

Piłka nożna jest dyscypliną na tyle popularną, że widnieje w ofercie wszystkich działających w Polsce legalnie bukmacherów i w większości przypadków stanowi jej centralną część. W związku z tym na jej polu wielu operatorów stara się przebić innych właśnie pod kątem rynków bukmacherskich. Poniżej przedstawiamy zakłady bukmacherskie cieszące się największą popularnością, zaznaczając, że nie każda opcja jest dostępna u każdego buka.

Darmowe 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

1X2

Najbardziej standardowy rynek, w którym wskazujemy jedną z trzech opcji:

  • Wygraną pierwszej drużyny (1).
  • Remis (X).
  • Wygraną drugiej drużyny (2).

Dostępny jest u każdego bukmachera jako opcja podstawowa. Jest też tym, po który typerzy sięgają zdecydowanie najczęściej – to w nim największe znaczenie mają kursy bukmacherskie.

Suma bramek

W tej opcji bukmacherskiej musimy wskazać to, ile bramek padnie w danym meczu. Odbywa się to zazwyczaj na zasadzie poniżej / powyżej – wskazujemy więc na przykład, że w meczu w sumie padnie powyżej 5 bramek, albo poniżej 4.

Suma kartek

Rynek bardzo podobny do tego wyżej przez nas wspomnianego – wskazujemy w nim sumaryczną liczbę kartek (żółtych i / lub czerwonych), które pokaże arbiter w czasie całego spotkania. Jest to rynek wyposażony w bardzo solidne kursy, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia ze spotkaniami drużyn mających tendencję do gry agresywnej.

Suma rzutów rożnych

W obrębie tej opcji bukmacherskiej wskazujemy, ile rzutów rożnych zostanie podyktowane czy to w całym meczu, czy też w czasie jednej połowy. Typowanie również odbywa się w modelu poniżej / powyżej.

polski bukmacher betfan bonus
Legalny bukmacher Betfan – Kod promocyjny na bonus bez ryzyka

Strzelec bramki

W tym modelu wskazujemy konkretnego zawodnika, który strzeli bramkę w meczu (albo w całym, albo też jako kolejny, w przypadku obstawiania w formule na żywo). Kursy są tym większe, im mniejsze prawdopodobieństwo strzelenia gola przez danego piłkarza (z bramkarzem opatrzonym największym kursem).

Dokładny wynik

W piłce nożnej jest on jednym z najbardziej nagradzających rynku bukmacherskich. Bardzo ciężko jest wskazać dokładny wynik spotkania, dlatego też bukmacherzy chętnie opatrują te opcje atrakcyjnymi kursami (im mniej prawdopodobny do wystąpienia wynik, tym większe są też kursy).

Rynki bukmacherskie na piłkę nożną u polskich bukmacherów

Większość polskich bukmacherów jak STS czy Betfan pozwala nam sięgnąć po stosunkowo dużo rynków bukmacherskich na piłkę nożną, co wynika przede wszystkim z jej ogromnej popularności na terenie naszego kraju. Ich wybór jednak różni się między poszczególnymi operatorami. Właśnie dlatego warto posiadać konto u kilku z nich, by zawsze korzystać z jak największej palety opcji typowania. Poniżej przedstawiamy tych buków, których oferta na opcje bukmacherskie jest największa.

Rynki na piłkę nożną w STS

Liderujący na polskiej scenie bukmacherskiej STS pozwala obstawiać piłkę nożną na mnóstwo różnych sposobów i w większości przypadków proponuje wszystkie wspomniane przez nas w poradniku opcje. Nie robi tego jednak w przypadku spotkań „z niższej półki”, a zatem po prostu tych mniej popularnych, między drużynami z dolnych rejonów tabeli. Kursy na większość opcji są w STS bardzo dobre i mocno konkurencyjne.

Rynki na piłkę nożną w Fortunie

Fortuna, a zatem kolejny potentat na rynku polskim, nie odstaje od swojego konkurenta właśnie pod kątem proponowanych rynków bukmacherskich na piłkę nożną. Jest ich całe mnóstwo, a sam bukmacher Fortuna słynie z dobrego pokrywania również tych spotkań, które nie cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony kibiców. Jest na przykład częstym wyborem kibiców 1. Ligi Polskiej, której jest tytularnym sponsorem, i na którą w całości prezentuje najciekawszą ofertę na rynku.

Rynki na piłkę nożną w Betclic

Betclic słynie z mnóstwa rynków bukmacherskich na wiele dyscyplin sportowych – piłka nożna jest jedną z nich. Typować możemy tu praktycznie wszystko, a – co najważniejsze – opcje są dostępne również w przypadku mniej popularnych spotkań z samego dołu tabeli lig z całego świata. Betclic wszystkie opcje przedstawia w sposób czytelny, co dodatkowo wpływa na naszą jego rekomendację i choć często kursami nieco odstaje od bardziej utytułowanej konkurencji, nadrabia to po prostu ilością.

Poprzedni artykułAplikacje mobilne w zakładach bukmacherskich
Następny artykułTurnieje wielkoszlemowe w tenisie ziemnym w zakładach bukmacherskich
Najlepszy bukmacher internetowy w Polsce to taki, który daje graczom najciekawsze promocje i darmowe bonusy, najwyższe kursy i niską marżę bukmachera. STS, Fortuna i Betclic to obecnie najbardziej popularni bukmacherzy w internecie 2020.