Lubisz typować tenis ziemny? Dlaczego warto obstawiać za pieniądze przede wszystkim najważniejsze turnieje, zaliczane do tak zwanego Wielkiego Szlema? Co powoduje, że na takich zawodach bukmacherzy mają bardzo duże obroty, a Klienci mogą się pokaźnie wzbogacić?

zakłady na turnieje wielkoszlemowe
Jak obstawiać zakłądy na turnieje wielkoszlemowe?

Jakie turnieje zaliczamy do Wielkiego Szlema?

Sezon tenisowy trwa praktycznie przez cały rok. Zawodnicy i zawodniczki nie mają zatem zbyt długich wakacji. Chodzi nam tutaj szczególnie o najlepszych tenisistów, którzy na koniec sezonu grają w prestiżowym turnieju. W takich zawodach bierze udział sama czołówka (TOP8). Takie turnieje są bardzo prestiżowe i można na nich zarobić sporo pieniędzy. Nie są jednak zaliczane do Wielkiego Szlema. Co zatem jest w tej grupie? Tak naprawdę wszystko w tym temacie zaczyna się w styczniu. Najlepsi z najlepszych są wtedy w Australii; na międzynarodowych mistrzostwach tego kraju. Turniej nosi nazwę Australian Open. Co ciekawe, te zawody są rozgrywane już od 1905 roku. Później tenisiści biorą udział w turniejach mniejszej rangi.

Następne zawody, zaliczane do Wielkiego Szlema, mają miejsce dopiero w maju. Oczywiście, artykuł jest pisany na bazie standardowego sezonu. Obecnie trochę się pod tym względem pozmieniało (przez pandemię), dlatego terminy są nieco inne. Jesteśmy jednak pewni, że gdy wszystko wróci do normy, to z kalendarzem będzie tak samo. W końcu w tenisie ziemnym bardzo dużą wagę przywiązuje się do tradycji i historii. Wróćmy do maja. Wtedy są przeważnie rozgrywane międzynarodowe mistrzostwa Francji (kończą się zaś już w czerwcu). To French Open (albo Roland Garros). Wśród mężczyzn niekwestionowanym królem „mączki” jest Rafael Nadal. Hiszpan ma już na swoim koncie… 12 wygranych w zawodach tej marki.

Darmowe 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Następny turniej zaliczany do Wielkiego Szlema odbywa się na przełomie czerwca i lipca. To słynny Wimbledon. Nawierzchnia trawiasta, truskawki z bitą śmietaną, białe elementy garderoby zakładane przez graczy – to wszystko jednoznacznie kojarzy się z tym turniejem. Natomiast na przełomie sierpnia i września jest rozgrywany US Open. To z kolei międzynarodowe mistrzostwa Stanów Zjednoczonych w tenisie ziemnym.

Jakie zakłady bukmacherskie cieszą się największą popularnością?

Trzeba podkreślić, że w ramach turniejów zaliczanych do Wielkiego Szlema rozgrywanych jest wiele zawodów. Największą popularnością i jednocześnie prestiżem cieszą się spotkania indywidualne pań i panów. Warto wiedzieć, że dodatkowo rozgrywane są imprezy deblowe, miksty, czy nawet pojedynki graczy na wózkach. Co można typować? Zakładów nie brakuje. Sporą popularnością cieszą się m.in. typy długoterminowe. Nie wiesz, o co tutaj dokładnie chodzi? Sprawa jest prosta. Przed rozpoczęciem turnieju (albo nawet w jego trakcie; po zakończeniu konkretnej fazy gier) można wytypować, kto okaże się finalnym triumfatorem. Buki online mają największe obroty na indywidualnym turnieju kobiet i mężczyzn.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl100 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Co jeszcze cieszy się sporym uznaniem wśród graczy? To rzecz jasna zakłady krótkoterminowe. Można postarać się przewidzieć, kto wygra dany mecz, poszczególne sety albo nawet gemy (przede wszystkim ta opcja jest dostępna do obstawiania na żywo). Nic nie stoi na przeszkodzie, by zagrać na overy/undery (dotyczące liczby setów, gemów), handicapy, zakłady bukmacherskie na dokładne wyniki. Opcji jest naprawdę bardzo dużo, co może rzecz jasna wyłącznie cieszyć.

Dla faworytów to najważniejsze imprezy

Co sprawia, że zawodowi typerzy tak chętnie obstawiają turnieje zaliczane do tak zwanego Wielkiego Szlema? Nie da się ukryć, że kierują się chęcią sporego zarobku. Jest on naprawdę możliwy. Z jednej strony oczywiście kursy są zazwyczaj bardzo dobrze oszacowane. Stosunkowo trudno jest zatem wyłapać jakiekolwiek pomyłki ze strony bukmacherów stacjonarnych lub internetowych. Z drugiej strony jest bardzo łatwy dostęp do informacji na temat zawodników. Osoby na co dzień zajmujące się tenisem mogą zatem wygrać sporo gotówki.

polski bukmacher betfan bonus
Legalny bukmacher Betfan – Kod promocyjny na bonus bez ryzyka

Trzeba podkreślić, że najlepsi tenisiści i tenisistki szczególnie przykładają się do takich imprez. Jeśli ktoś wygrywa turniej zaliczany do Wielkiego Szlema, to przechodzi już na zawsze do historii. Weźmy pod lupę Agnieszkę Radwańską. Polka miała na swoim koncie naprawdę sporo sukcesów. Nie udało jej się jednak nigdy wygrać turnieju zaliczanego do Wielkiego Szlema. Przez to nigdy nie była uważana za jedną z najlepszych w historii tego sportu. Często jest nawet tak, że faworyci odpuszczają sobie turnieje mniejszej rangi (przed czterema kluczowymi zawodami), by po prostu mieć jak najwięcej sił na spotkania w tych wymienionych imprezach.

Jest mało niespodzianek – dlaczego?

Z racji tego, że faworyci traktują te imprezy priorytetowo, jest relatywnie mało niespodzianek. To jednak nie wszystko w tej materii. Poza tym ten aspekt można szczególnie zaobserwować w przypadku meczów panów. W turniejach zaliczanych do Wielkiego Szlema gra się bowiem do trzech wygranych setów (w imprezach mniejszej rangi trzeba zaś wygrać tylko dwie partie). Im zaś dłużej trwa mecz, tym faworytowi jest łatwiej udowodnić swoją wyższość nad przeciwnikiem.

Poprzedni artykułRynki bukmacherskie na obstawianie piłki nożnej
Następny artykułCo można obstawiać w zakładach bukmacherskich?
Najlepszy bukmacher internetowy w Polsce to taki, który daje graczom najciekawsze promocje i darmowe bonusy, najwyższe kursy i niską marżę bukmachera. STS, Fortuna i Betclic to obecnie najbardziej popularni bukmacherzy w internecie 2020.